VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ - O POHÁR MISTRA JANA TÁBOR 14.-17.4.2022

18.04.2022 14:14

DVA NAŠI ŠACHISTÉ TRÁVILI VĚTŠINU VELIKONOC V TURNAJI V TÁBOŘE

Po delší coronavirové přestávce uspořádali naši přátelé z Šachklubu Tábor VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ 2022 – „O POHÁR MISTRA JANA“. Turnaj se konal ve dnech 14.-17.4.2022, byl se zápočtem na Elo FIDE a hrálo se v prostorách Stření průmyslové školy Tábor, kde byli naši šachisté i ubytováni. Formou snídaňového bufetu se i zde stravovali. Na večeře chodili do města.

Hlavním pořadatelem byl Bc. Jaroslav Kadlec, zeť pana Jaroslava Odehnala, který v průběhu covidu zemřel a my na něj moc vzpomínáme. Byl nám velikým rádcem s prací s tou nejmenší drobotinou v mateřských školách. Několikrát jsme s našimi školkovými dětmi v Táboře soutěžili a dovezli jsme si spoustu pěkných umístění a cen a mnoho nápadů k výuce, které stále využíváme. Děkujeme.

Pořadatelé uspořádali 4 souběžné turnaje. A – Kotnov, B – Lužnice, C – Jordán a D – Velikonoční. Hrálo se tempem 2 x 60 minut s přídavkem 30 sekund/tah a se zápisem.

V turnaji C – Jordán nás reprezentoval Štěpán Filip (elo 1294), byl nasazen na 21. místě (celkem hrálo v tomto turnaji 28 šachistů) a ze 7 možných bodů uhrál 3,5 bodu, tedy 50% úspěšnost. Dokázal porazit Zdeňka Baumbruka z Chebu (1575) a Jiřího Hladkého z Brna (1479). Remízové partie uhrál s Markem Garabikem (1461) a Bohdanem Trčkou (1489). Jeho působení nebylo špatné, hrál výkonem 1517, oproti nasazení si polepšil, končil na 15. místě, ale sám se svým výkonem prý spokojen nebyl.

V turnaj D – Velikonočním, kde hrálo 21 šachistů hrál náš Vojta Břeský (elo 1092), který si vedl velice pěkně, nasazen byl sedmý, končil na výborném 5. místě, výkonem 1191, tzn., že si polepšil. Jeho výhra s Janem Šíleným (1168), byla pěkná.

Vlašim měla na turnaji více šachistů, ale protože byl přítomen i Patrik Pýcha, spoléhám proto na něj, že napíše z turnaje článek po odborné stránce kompetentní, a proto ponechám hodnocení na něm. Pokud někdo zveřejní nějaké fotečky, z dovolením je dám i do naší fotogalerie.

Klukům se na vícedenním turnaji moc líbilo. Ubytování i stravování chválili. Organizace byla bez chybičky. Jen ještě dodám, že v turnaji A – Kotnov hrálo 20 šachistů a v turnaji B – Lužnice dokonce 26 šachistů. V táboře se tedy sešlo celkem 95 šachistů různého věku.

Děkuji touto cestou všem, kdož se postarali o dopravu dětí a pak i jejich dozor po celou dobu turnaje a děkuji i organizátorům za uspořádání pěkného turnaje v době Velikonoc. Děkujeme.

Zaznamenala: Marie Filipová

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: chess-results.com/tnr624246.aspx?lan=5&art=1&rd=7&turdet=YES

Diskusní téma: VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ - O POHÁR MISTRA JANA TÁBOR 14.-17.4.2022