VELKÁ CENA HAVLÍČKOVA BRODU - PRIBINÁČEK 2015

29.04.2015 19:17

PROPOZICE: pribinacek 2015.pdf

VÝSLEDKY: https://www.chess-results.com/tnr171942.aspx?lan=5&art=1&wi=821

VÝSLEDKY PODLE JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ:

HB 2015 dívky.pdf

HB 2015 H10.pdf

HB 2015 H12.pdf

HB 2015 H14.pdf

HB 2015 H16, H8.pdf

FOTEČKY: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Pribinacek_2015_2.5.2015_Havlickuv_Brod/


            V sobotu 2. května 2015 se uskutečnil v Havlíčkově Brodě u pana Václava Paulíka, tradiční šachový turnaj PRIBINÁČEK 2015. Z našeho ŠK se zúčastnilo hned pět šachistů Lukáš Zeman, Adam Slavík, Filip Kůra, Štěpán Filip a Fanda Jelínek.

            Celou cestu do Havlíčkova Brodu nám pršelo. Čekalo nás 9 kol rapidových partií, hrálo se na 2 x 15 minut. Turnaj to byl jubiejní 10., hrálo se ve velkém sále hotelu Slunce a přilehlých prostorách. Prostředí překrásné, ceny nevídané a až nakonec jsme se dozvěděli velice překvapivou novinku. I já ji oznámím až na konci článku.

             Na turnaj se přihlásili Lukáš Zeman, Filip Kůra, Štěpán Filip, Adam Slavík a Fanda Jelínek.  Dopravu zajišťovali Zemanovi, Slavíkovi a Kůrovi. Všem děkuji za bezpečnou přepravu a čas strávený s dětmi.

             Zahájeno bylo přesně, tak jak bylo plánováno po přímluvě pana Palulíka, pana starosty Havlíčkova Brodu a ředitele Pribiny. Podívat se přišlo  i mnoho dalších sponzorů. V průběhu celého dne děti dostávaly buď před kolem nebo po něm výrobky Pribiny (pribináčky, sušenky, nanuky několika druhů...). Při vyhlašení dostal úplně každý tašku s drobnými cenami a výrobky Pribiny, tričko a ještě si každý vzal jednu z hodnotných cen (mezi cenami bylo i horské kolo!). Medailisté z každé kategorie obdrželi překrásné medaile, poháry, diplomy a individuelní ceny.

            A jak se našim borcům vedlo? Výborně! Byla jsem nadmíru spokojená. V kategorii H 12 získal Lukáš Zeman bronzovou medaili. Byl neuvěřitelně šťastný. Uhrál 6 bodů, výkon 1291 (celkově 22. místo) ze 118 soutěžících. Prohrál jen s o hodně silnějšími soutěžícími.  V kategorii H 10 soutěžili všichni ostatní šachisté. Nejlépe se umístil Filip Kůra, a to na 5. místě, uhrál 5,5 bodu, výkon 1270. Podařilo se mu po pěkném souboji porazit Jana Vyhnálka (1346) z Tj Spartaku Pelhřimov. Hned za ním na 6. místě se umístil Štěpán Filip rovněž  5,5 bodu, výkon 1251. Dokázal remizovat s Šárkou Volaninovou (1515) ze Šk sklo - Bohemia Světlá n.Sázavou. Na 8. příčku dosáhl Adam Slavík, uhrál 5 bodů, výkon 1260. Porazil Radka Šímu ze Šachklubu Tábor a ukázkovou taktiku předvedl v partii s Tomášem Balkem ze ZŠ Havlíčkova Borová. Rovněž 5 bodů uhrál Fanda Jelínek, výkon 1172. Hezkou partii předvedl s Martinem Petrem (1125) z Tj Jiskry Humpolec. Všichni naši soutěžící se umístili do 10. místa. Moc pěkný výkon mezi "výkvětem" Vysočiny.

            Velice hezký turnaj, pohodová atmosféra mezi dětmi a především mezi doprovody. Den nám při tom všem povídání utekl jako voda. S dětmi jsme prožívali radost. Tentokrát jí bylo podstatně více než smutku z prohraných partií. Stihli jsme i velice dobrý oběd (kuřecí řízek + hranolky nebo svíčková s knedlíkem). Věřím pevně těmto dětem,  fantastickému kolektivu dětí v ŠK. Slíbili jsme si, že budeme i nadále "makat", abychom dosahovali ještě lepších výsledků. Prázdninové soustředění tentokrát plánujeme  od 7.-9.7. a hned bude navazovat další od 10.-12.7.2015.  Je připravena celá série šachových přednášek od našich, ale i přespolních trenérů. Tato soustředění budou mít jinou formu než loni, ale o tom až později. V příštím roce rozšíříme i šachové kroužky. Budeme vyučovat každý den podle výkonnosti dětí atd., neboť mi pracujeme s každým, kdo rád hraje šachy a tomu přizpůsobíme naši výuku.  Od maličkých, mnohdy čtyřletých dětí, pěkně krůček po krůčku je učíme milovat šachy a vedeme je trpělivě několik let a pak se můžeme  těšit ze své práce.  Jsme pyšní na každého, kdo se hrdě hlásí k našemu ŠK.  To jen něco málo o našich opatřeních, která plánujeme ke zlepšení.

             A nyní ta překvapivá novinka! Když jsem se byla loučit s panem Paulíkem, tak říkám nashledanou za rok a on mi oznámil, že žádné příště nebude!!!! Letošní šachování v Havlíčkově Brodě je pro něj poslední. Končí! Děkujeme tedy za překrásné turnaje, za jejich obětavou a kvalitní přípravu a pevně věřím, že se ještě někdy uvídíme.

Diskusní téma: VELKÁ CENA HAVLÍČKOVA BRODU - PRIBINÁČEK 2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek