Kapitán: Lukáš Filip

PRŮBĚH JEDNOTLIVÝCH KOL:

"ÁČKO"

Startuje z 26. místa

1. kolo:  Hrálo se na 26. šachovnici, soupeřem bylo družstvo Říčany C a naši dali "kanára" a vyhráli 6 : 0, po 1. kole 15. místo

2. kolo: Hrálo se na 7. šachovnici, soupeřem byl Duras Ústí n./L., naši vyhráli 4 : 2, bodovali Jáchym, Daniel , Lenka a Jan, po 2. kole na 17. místě

3. kolo: Družstvo hrálo na 9. šachovnici, soupeřem byli šachisté z TJ Kobylisy, naši vyhráli 4 : 2, půl bodu uhrál Míša a Jan, celý bod uhrál Jáchym, Daniel, Lenka a Jan, po 3. kole skončilo družstvo na pěkném 7. místě

4. kolo: Hrálo se na 3. šachovnici s Říčany A, byl to velký boj, který nakonec naši prohráli těsně 3,5 : 2,5. Jirka, Jáchym a Dan uhrál po půl bodu a Jan uhrál bod celý, družstvo po 4. kole končilo na 8. místě

5. kolo: Hrálo se na 9. šachovnici s ŠK Gordic Jihlava B, zápas skončil remízou 3 : 3, bod uhrála Lenka a Jan a po půl bodu Jirka a Daniel, po pátém kole je družstvo na vynikajícím 11. místě

6. kolo: Hrálo se na 7. šachovnici s ŠK 64 Plzeň A, zápas končil opět remízou 3 : 3, bod zaznamenal Jirka a Daniel a po půl bodu Míša a Jáchym, po 6. kole je naše družstvo A na velice pěkném 14. místě

7. kolo: Hrálo se na 7. šachovnici s družstvem Šachy Krnov a družstvo prohrálo 1,5 : 4,5, bodoval Jáchym a půl bodu zaznamenal Jan, sedmé kolo končili naši na 21. místě

8. kolo: Hrálo se na 13. šachovnici s ŠK Aurora B a zaznamenali jsme remízu 3 : 3, bodoval Jáchym a Lenka a Jirka s Danielem uhráli půl bodu, po tomto kole je družstvo na 26. místě

9. kolo: Hrálo se na 14. šachovnici s ŠK Zikuda Turnov A a výhra 5 : 1, kdy body uhrál Míša, Jáchym, Daniel, Lenka i Jan družstvo vynesla na velice pěkné 15. místo.

Celkem družstvo získalo 32 bodů a polepšilo si tedy oproti startovnímu nasazení o úctyhodných 11 míst.

"BÉČKO"

Startuje ze 60. místa

1. kolo: Hrálo se na 24. šachovnici soupeřem bylo drustvo Říčany B a naši prohráli výsledkem 1/2 : 51/2 - "kanára odvrátila Alžbětka Jindráková, po 1. kole 50. místo

2. kolo: Hrálo se na 25. šachovnici, soupeřem byl ŠO Hlinsko, naši prohráli 2 : 4, bodovali Honza a Alžběta, po 2. kole na 67. místě

3. kolo: Družstvo hrálo na 36. šachovnici, soupeřem byli šachisté z TJ Chrudim A, naše béčko vyhrálo 4 : 2, bodoval Michal, Honza, Vláďa a Tomáš, po 3. kole končí na 61. místě

4. kolo: Hrálo se na 24. šachovnici s ŠK Zikuda Turnov A, pro naše premianty to byl těžký soupeř, prohráli 5,5 : 0,5, čestnou "půlku" uhrál jen Honza a v tomto kole zůstávali stále na 61. místě startovního pole

5. kolo: Družstvo hrálo na 33. šachovnici se šachisty Oázy Praha C a dalo "kanára"! Všichni si tedy do celkového hodnocení připsali bod a hned poskočili v celkovém pořadí na 53 příčku

6. kolo: Hrálo se na 23. šachovinici s ŠK Joly Lysá nad Labem B, kolo se nepodařilo, naši prohráli 5 : 1, čestný bodík uhrála Alžbětka, po tomto kole jsme na 60. místě, z tohoto místa naše družstvo "B" startovalo

7. kolo: Toto kolo se odehrálo na 32. šachovnici a soupeři jim byli šachisté z TJ Sokol Zaječice B a naši vyhráli přesvědčivě 5 : 1, bod přidal Honza, Vláďa, Eliáš, Tomáš a i Alžběta, té nepřišel soupeř, tak to měla jednoduché, naši šachisté první den končili na pěkném 52. místě

8. kolo: Hrálo se na 26. šachovnici s TJ Sokolem Plzeň Letná - Střelci, prohráli jsme 2 : 4, celý bod uhrála Alžběta a po půlce přidali Michal a Honza, toto kolo jsme končili na 59. místě

9. kolo: Do devátého kola družstvo nastoupilo, na 31. šachovnici, proti TJ Sokol Plzeň Letná - Pěšci, škoda, že prohráli 3,5 : 2,5, neboť soupeř byl hratelný. Bod uhrál Michal a remizovali Honza, Eliáš a Alžběta. Celkem šachisté tohoto družstva uhráli 23,5 bodu, což stačilo na 64. místo. Je jasné, že "vyrazili" pro zkušenosti, tuto soutěž si mnozí zahrají ještě vícekrát a výsledky za rok budou určitě lepší.

CELKOVÉ VÝSLEDKY MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ - 60. ŠACHOVÉ ZAJEČICE:

1. místo ŠK Staré Město A  37 bodů, první byli nasazení a také tak končili

2. místo Panda Rychnov nad Kněžnou  37 bodů, ale horší pomocné hodnocení, byli druzí nasazení a také tak skončili

3. místo ŠK Joly Lysá nad Labem A 36 bodů, jako čtvrtí startovali, takže si o jedno místo polepšili

4. místo Říčany A 33,5 bodu, loni třetí místo, letos se museli spokojit s "bramborovou" medailí